« 16 днів проти насильства»
Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська кампанія « 16 днів проти насильства». Основна її мета – привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства та жорстокого поводження, підвищення рівня обізнаності у будь-яких його проявах, створення безпечного освітнього середовища у школі, запобігання вчинення дітьми злочинів та правопорушень.
В рамках акції у ОЗ «Вишнівський ліцей» було проведено ряд заходів присвячених цій тематиці, підготовлених практичним психологом та соціальним педагогом Драган О.В.
Учні 10 класу стали учасниками години спілкування з елементами тренінгу « Попередження, виявлення і подолання випадків насильства та жорстокого поводження у сімї». Школярі були ознайомлені із законодавчою базою України та Міжнародними документами щодо попередження насильства у сім′ї та захисту прав дітей. Працюючи у групах ,учні намагалися диференціювати різні види насильства та описували їх ознаки. У підсумку заняття старшокласники обговорили та усвідомили алгоритм дій у випадку переживанння явища насильства.
Учні 9 класу взяли участь у просвітницькій грі «Коло безпеки» - настільній ігровій методиці, мета якої сформувати в учасників систему уявлень та знань щодо явищ насильства, форм та методів його подолання.
Учні 5-7 класів під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Матвійчук Ірини Георгіївни взяли участь у виставці малюнків «Насильство очима дітей», тим самим вони виразили своє бачення та відношення до проблеми насильства .
В рамках цієї ж акції між учнями сьомого класу було проведено квест «Іспит по протидії булінгу». Розв′язуючи різні пізнавальні завдання, підлітки активізували свої знання про таке явище ,як булінг .У підсумку заняття, кожна команда отримала сертифікат про проходження Іспиту по протидії булінгу.
Для учнів молодших класів були проведені години спілкування «Даруй добро на радість людям» .де діти вчилися розрізняти поняття «добро» та «зло», складали прислів′я про доброту та вчилися робити добрі справи.
В рамках відзначення міжнародного дня людей з інвалідністю з учнями 4 класу було проведено годину спілкування « З теплом у серці» Виконавши вправу «Розірване серце», школярі усвідомили та обговорили основні правила спілкування з людьми з інвалідністю ,а також міркували ,якими словами та діями можна підтримати таких дітей. Переглядаючи фільм «Мотузки», та захоплюючись поведінкою дівчинки, що піклувалася про свого хворого однокласника, діти вчилися бути емпатійними та небайдужими.
Проведені заходи спонукали учнів до аналізу власних дій, вчинків, сприяли вихованню гуманності та поваги до гідності людини. Всі прийшли до висновку, що насильству немає виправдання, тому слід не замовчувати про такі явища і вміти вчасно прийти на допомогу.